Вирівнювання дрібних вм’ятин – чи можна обійтися без фарбування?

25.11.2016
Posted in Блог
25.11.2016 admin

gradВм’ятини на кузові автомобіля можуть вивести з себе навіть дуже  терплячого водія. Причин появи таких «неприємних» гостей може бути дуже багато: тут і щільний трафік, і ДТП, і неуважне, неакуратне паркування. А, як же ми забули про атмосферні опади у вигляді бурульок або граду, від яких не застрахований жоден автомобіль. Зрештою перед водієм рано чи пізно постає дуже важливе і досить серйозне питання про те, як вирівняти вм’ятини якісно, непомітно і, найважливіше, недорого.
Метод повного перефарбовування всього елемента в наші дні вважається вже давно застарілим. Цей метод також вимагає значних грошових витрат і дорогоцінного часу. Чудовою альтернативою цьому методу на сьогоднішній день став PDR метод (paintless dent repair). Його можна застосовувати в тільки тоді, коли  лакофарбовий шар залишився неушкодженим. У перекладі з англійської воно означає ремонт дефектів без фарбування.

Технологія видалення вм’ятин без фарбування була запроваджена співробітниками компанії «Mercedes-Benz» більше 20-ти років тому.

mercedes_benz_logo_08

На той час, дану технологію використовували для видалення пошкоджень кузова, які утворювалися внаслідок неакуратного поводження на момент складання на конвеєрі в цехах або в період передпродажних приготувань в автосалонах. В Україну ця технологія прийшла кілька років назад. На сьогодні, американці щосили твердять про те, що технологія є їх безпосереднім творінням. Отже, давайте розберемося, що таке ця технологія PDR і які її особливості.

Кожному водієві важливо в майбутньому знати, що видалення вм’ятин без фарбування, видалення вм’ятин магнітами, рихтування без фарбування, видалення вм’ятин клеєм, рихтування вакуумом – це все і є технологія PDR. На сьогодні, технологію видалення вм’ятин без фарбування (Paintless Dent Repair – PDR) можна сміливо назвати справжнім мистецтвом або ж ювелірним рихтуванням. Вона дозволяє просто «витягати» всі вм’ятини без фарбування елемента.

edf3d52s-960

Якщо спостерігати за роботою майстра, який користується дорогим інструментом, можна сказати що це схоже на кадр з фантастичного фільму, і в реальному житті такий ремонт неможливий. Вм’ятини зникають просто на очах, практично на будь-якому елементі кузова автомобіля, які ще так недавно дратували власника машини і діяли на нього, як червона ганчірка для бика. Після того, як ремонт буде закінчено можна дуже уважно придивитися до місця на якому ще недавно була вм’ятина,  але виявити ознаки і навіть місце дефекту буде майже неможливо. Як люблять говорити багато фахівців: це не «диво», а «висока якість роботи».

udalenie_vmjatiny_bez_pokraski_3

Важливо враховувати і той факт, що вирівнювання вм’ятин без перефарбовування можна тільки в тих випадках, коли не ушкоджене лакофарбове покриття або на елементах автомобіля немає великих глибоких подряпин. Також варто пам’ятати, що елементи з низькоякісним  заводським лакофарбовим покриттям не піддаються видаленню вм’ятин без додаткового фарбування. Видаляти вм’ятину без фарбування потрібно вкрай уважно і обережно, щоб не пошкодити «рідне» лакофарбове покриття. Тому фахівці рекомендують звертатися за допомогою саме в спеціальні ремонтні центри.

В цілому, можна сказати, що технологія PDR має в своєму арсеналі безліч переваг. По-перше, вона не потребує великої суми грошей, а також не займе багато часу. Як показує практика, вирівнювання без фарбування займає кілька годин, а можливо і менше – залежно від місця та площі вм’ятини. Якщо говорити про якість ремонтних робіт, то вона не поступається повному перефарбуванню.